TANITA osobní váha BC-587

Tanita osobní váhy

TANITA osobní váha BC-587

  • TANITA osobní váha BC-587 0

dostupnost: do 3 dnů

+ -
2899,- Kč

Cena bez DPH 21%: 2395,87 Kč

Osobní digitální váha Tanita BC-587 je založena na nejnovější technologii a výzkumu vah s pokročilou tělesnou analýzou, kterou běžně zvládají pouze výrazně dražší profesionální váhy.

Z odporu vodivosti nepatrného elektrického proudu (tzv. metodou bioelektrické impedance - BIA) změří tato váha skutečné procento podílu tělesného tuku. Váha také měří procentuální podíl tělesné vody či svalové hmoty v těle, vypočte bazální metabolismus a určí metabolický věk, viscerální tuk, hmotnost kostí,...atd.

Tato váha rozlišuje režim pro dospělé (18 až 99 let), dětský režim (pro děti od 7 let a od výšky 110 cm) a režim pro sportovce (pro osoby, které v uplynulém roce pravidelně trénují alespoň 10 hodin týdně).

Váhu nabízíme v elegantním průhledném proskleném designu s výraznými elektrodami a s přehledným ovládáním na středním panelu. Součástí balení jsou 4 tužkové baterie (typ AA).

Kapacita vážení je 200 kg, což je u osobních vah zcela unikátní!

Základní funkce: -Tělesná hmotnost -Procento tělesného tuku -Procento vody v těle -Svalová hmota (včetně vnitřních orgánů) -Hodnocení somatotypu (physique rating) -Viscerální tuk (tuk v břišní dutině) -Hodnocení zdravé úrovně tuku i viscerálního tuku -Hmotnost kostí (minerálů v kostech) -Bazální metabolismus = kalorický výdej (BMR) -Metabolický věk -Bioimpedační analýza (4 dotykové body na nohou) -Režim sportovce (Athlete) -Režim pro hosta (Guest) -Počet uživatelských profilů (jeden pro každého uživatele) = 4 s pamětí RECALL + 1 bez paměti (pro hosta) -Porovnání výsledků s předchozím měřením (RECALL)

Stručné vysvětlivky některých funkcí:

Procento tělesného tuku = měřeno nejpřesnější dostupnou metodou BIA (bioimpedanční analýza): elektrody v dotykových bodech vyšlou slabý, naprosto neškodný proud tělem – tento signál prochází svalstvem rychleji než tukem.

Procento vody v těle = podíl tělesné vody je podíl všech tekutin v těle vyjádřený v procentech tělesné váhy. Voda hraje důležitou roli ve velkém množství tělesných procesů a je obsažena v každé buňce a v každém orgánu.

Svalová hmota (včetně vnitřních orgánů) = hmotnost příčně pruhovaných i hladkých svalů, včetně vody v nich obsažené.

Hodnocení somatotypu = porovnává složení Vašeho těla – konkrétně tělesný tuk a svalovou hmotu. Při zvýšené aktivitě se sníží množství tělesného tuku a Vaše fyzická kondice se podle toho změní, i když Vaše hmotnost zůstává neměnná.

Viscerální tuk (tuk v břišní dutině) = tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány.

Výzkumy prokazují, že ačkoliv Vaše hmotnost a procento celkového tělesného tuku zůstává stejné, s přibývajícím věkem se ukládání tuku mění a tuk se čím dál víc ukládá v oblastí břicha (tento jev je častý obzvlášť u žen v menopauze).

Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě pomůže snížit riziko nemocí (srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd.)

Hodnocení zdravé úrovně tuku a viscerálního tuku u dospělého i u dítěte = váha automaticky porovnává procento tuku s procentem tuku zdravého člověka (stanoveno světovou zdravotnickou organizací na základě dlouhodobých výzkumů) a výsledek zobrazí na displeji ve 3 stupních (- , 0, + ).

Hmotnost kostí v těle = množství kalcia a ostatních minerálů. Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí.

Bazální metabolismus (BMR) = výpočet energetického výdeje organismu v klidovém stavu. Hodnota se určuje dle pohlaví, věku, hmotnosti, obsahu tuku v těle a četnosti pohybové aktivity. Lze z ní vyčíst potřebný příjem kalorií i optimální potřebu fyzické aktivity (energetického výdeje) vzhledem k životnímu stylu.

Metabolický věk = na základě BMR váha spočítá průměrný věk, kterému náleží Váš metabolismus. Jestliže je Váš metabolický věk vyšší než Váš skutečný věk, znamená to, že musíte zlepšit bazální metabolismus a fyzickou kondici.

RECALL = při zobrazení aktuálních výsledků lze stiskem tlačítka zobrazit předchozí naměřené hodnoty.

Technické parametry a přesnost měření: -Procento tělesného tuku - 0,1 % -Procento vody v těle - 0,1 % -Svalová hmota (včetně vnitřních orgánů) - 0,1 kg -Kapacita vážení - 200 kg -Přesnost vážení - 100 g -Energetický výdej - kcal/kJ -Používané baterie - 4ks AA (tužkové baterie)