TANITA osobní váha BC-543

Tanita osobní váhy

TANITA osobní váha BC-543

  • TANITA osobní váha BC-543 0

dostupnost: do 3 dnů

+ -
2599,- Kč

Cena bez DPH 21%: 2147,93 Kč

Osobní digitální váha Tanita BC-543 je založena na nejnovější technologii a výzkumu vah s pokročilou tělesnou analýzou, kterou běžně zvládají pouze výrazně dražší profesionální váhy. Z odporu vodivosti nepatrného elektrického proudu (tzv. metodou bioelektrické impedance - BIA) změří tato váha skutečné procento podílu tělesného tuku. Váha také měří procentuální podíl tělesné vody či svalové hmoty v těle, vypočte bazální metabolismus a určí metabolický věk, viscerální tuk, hmotnost kostí,... Tato váha rozlišuje režim pro dospělé (18 až 99 let), dětský režim (pro děti od 7 let a od výšky 110 cm) a režim pro sportovce (pro osoby, které v uplynulém roce pravidelně trénují alespoň 10 hodin týdně). Váhu nabízíme v elegentním průhledném proslenném designu s výraznými elektrodami a s přehledným ovládáním na středním panelu. Součástí balení jsou 4 tužkové baterie (typ AA).

Základní funkce: - Tělesná hmotnost - Tuk v břišní dutině (viscerální tuk) - Rozmezí zdravého tělesného tuku - Režim pro hosta (Guest) - Režim sportovce (Athlete) - Výpočet bazálního metabolismu - Metabolický věk - Hmotnost kostí (minerálů v kostech) - Hodnocení somatotypu - Svalová hmota (včetně vnitřních orgánů) - Procento tělesného tuku - Procento vody v těle - Bioimpedační analýza - Počet pamětí = 4 s pamětí RECALL (jedna pro každého uživatele) + 1 bez paměti (pro hosta) - V paměti (RECALL): Hmotnost, Tělesný tuk, % vody v těle (RECALL) - V paměti (RECALL): Ukazatele tělesného složení

Stručné vysvětlivky některých funkcí: - Tuk v břišní dutině (Viscerální tuk) = tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány. Výzkumy prokazují, že ačkoliv Vaše hmotnost a procento celkového tělesného tuku zůstává stejné, s přibývajícím věkem se ukládání tuku mění a tuk se čím dál víc ukládá v oblastí břicha (tento jev je častý obzvlášť u žen v menopauze). Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě pomůže snížit riziko nemocí (srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd.) - Navíc určí tzv. Rozmezí zdravého tělesného tuku u dospělého i u dítěte = váha automaticky porovnává procento tuku s procentem tuku zdravého člověka (stanoveno světovou zdravotnickou organizací na základě dlouhodobých výzkumů) a výsledek zobrazí na displeji ve čtyřech stupních. - Svalová hmota (včetně vnitřních orgánů) = hmotnost příčně pruhovaných i hladkých svalů, včetně vody v nich obsažené. - Výpočet bazálního metabolismu (BMR) = energetický výdej organismu v klidovém stavu (kalorie člověk spaluje i ve spánku), energie potřebná pro látkovou výměnu v těle a zajištění základních funkcí (dýchání, oběh krve, nervový systém...). Hodnota se určuje dle pohlaví, věku, hmotnosti, obsahu tuku v těle a četnosti pohybové aktivity. Lze z ní vyčíst potřebný příjem kalorií i optimální potřebu fyzické aktivity (energetického výdeje) vzhledem k životnímu stylu. Bazální metabolismus je úzce provázán s poměrem svalů a tuku v těle: čím vyšší je hodnota BMR, tím jste na tom lépe (vyšší podíl svalů v těla na úkor tuků). Pro BMR je využito přibližně 70 % každodenně přijatých kalorií. - Metabolický věk = na základě výpočtu BMR a dalších hodnot stanoví průměrný věk, kterému odpovídá Váš metabolismus. Pokud metabolický věk převyšuje skutečný věk, musíte zvýšit bazální metabolismus a svou fyzickou aktivitu. Váha zobrazí metabolický věk od 12 do 50 let. Obecně platí, že zhruba od 18 let dospělý člověk každý rok ztrácí 200 gramů svalů a nabírá 200 gramů tuku (jeho hmotnost se tedy nemění, složení těla však ano). - Hmotnost kostí = obsah kalcia a ostatních minerálů ve všech kostech. Výzkumy prokázaly, že cvičení pomáhá k vývinu silnějších kostí a zdravější kostní tkáně. Protože struktura kostí se nemění v krátkém časovém úseku, je důležité rozvíjet a udržovat zdravé kosti dlouhodobě vyváženou stravou a dostatečnou tělesnou aktivitou. - Hodnocení somatotypu = porovná obsah tuku a svalové hmoty v těle. Vyšší a častější pohybová aktivita snižuje množství tělesného tuku, zlepšuje fyzickou kondici a snižuje riziko některých chorob (byť celková hmotnost zůstává neměnná). - RECALL = při zobrazení aktuálních výsledků lze stiskem tlačítka zobrazit předchozí naměřené hodnoty. Tato váha ukládá do paměti údaje za poslední 3 měsíce. - Ultratenká technologie = elektrody zanořené do těla váhy (výška váhy pouhých 15 mm)

Technické parametry a přesnost měření: - Procento tělesného tuku - 0,1 % - Procento vody v těle - 0,1 % - Svalová hmota (včetně vnitřních orgánů) - 0,1 kg - Hmotnost kostí - 0,1 kg - Kapacita vážení - 150 kg - Přesnost vážení - 100 g - Energetický výdej - kcal/kJ - Graf s denními výsledky - 52 týdnů - Velikost LCD displeje - 4 cm (3 řádky)